nimcat
31 شهریور 1401 - 12:49

گمانه زنی ها برای تبدیل دانشگاه پیام نور قم به دو مدرسه

با توجه به گلایه اهالی پیام نور قم مبنی بر کمبود مدرسه در این منطقه زمزمه های تبدیل دانشگاه پیام نور به دو مدرسه به گوش می رسد.

رشد بالای جمعیت در شهر قم و افزایش مهاجرت، این استان را با بحران کمبود مدرسه مواجه کرده است که اگر چاره‌ای اساسی برای آن اندیشیده نشود، این معضل در چند سال آینده قابل مدیریت کردن نخواهد بود.

منطقه پیام نور یکی از مناطقیاست که با مشکل کمبود مدرسه مواجه است معضلی که بارها از سوی اهالی این منطقه در دیدار با مسئولان مطرح شده طی یکی از این دیدار‌ها که در مسجد الزهرا (س) محله پیام نور با حضور احمد حاجی‌زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم برگزار شد، شهروندان با اشاره به مشکل کمبود مدرسه در این منطقه، تقاضا داشتند که دانشگاه پیام نور به دو مدرسه تبدیل شود.

علیرضا رحیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در این باره  با اشاره به اینکه واقعا در منطقه پیام نور احساس نیاز به مدرسه حس می‌شود، اظهار کرد: در پی همین احساس نیاز، موضوع بررسی وضعیت زمین‌های دانشگاه پیام نور در دستور کار قرار گرفت.

او با تاکید بر اینکه رفع کمبود‌ مدرسه  نیازمند همکاری و کمک خیران و دستگاه‌های دولتی است، ادامه داد: باتوجه به نقشه ساختمانی  دانشگاه پیام نور  تمام تصورات بر این بود که این مجموعه دو مدرسه بوده که به یک دانشگاه تبدیل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه طبق بررسی‌های انجام شده، مشخص گردید این دو ساختمان برای دانشگاه پیام نور است، بیان کرد: به دلیل اینکه در گذشته تنوع نقشه کشی وجود نداشته، این دانشگاه شبیه به دو مدرسه احداث شده است.

باشگاه خبرنگاران جوانقمقم

شناسه خبر: 751671